Merhaba siz değerli bay ve bayan takipçilerim ve okuyucularım sizlere bu cumartesi gününde sigara alışkanlığım yüzünden saat: 05:00 uyanıp sizlere bu konuda fikirlerimi ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. Sigara içmek için bu güncel blog yazımı evimin teras balkonundan yazıyor ve sizlerle paylaşmak istedim.


Sigaraya ne zaman başladım. Sigaraya ay ve gün olarak hatırlamıyorum ama yıl olarak 1995 yılından itibaren düzenli içmekteyim. Sigaraya o kadar çok bağlılık yapmış’ki onsuz hiç yere gitmemekteyim. Her gittiğim yere yanımda götürmekteyim.:) Sigara alışkanlığım kesin olarak okul da başlamış olup ilkokul, lise, üniversite tüm eğitim ve öğretim yılları arasında düzenli olarak kullanmış birisi olarak siz okuyucularım hiç şekilde özenti olmayarak başlayıp kullanmayınız bir kereden bir şey olmaz ben bir kere içeyim daha içmem demeyin bu lanet şey öyle başlanıyor bir içiyorsunuz bir bakmıssınız elinizden düşmeş olmuş. Önceleri anne ve baba’dan gizleyerek içmeler yakalanmamak elinden geleni yapmanız ilerleyen yaşlarda artık hiç saklamamakla birlikte aile arasında sigara paketini elinde gezdirir hale gelmiş olursunuz.


Sigara kullanırım lakin her türlü sebze ve meyve yerim yok demem kendime bakarım her yemekte mutlaka ve mutlaka bir kase yoğurt yerim alakasız olsa bile çorba dahi içsem mutlaka yanımda ve sofrada bir kase yoğurt yerim akciğer organımız temizlediğini düşünüyorum. O kadar yıldır sigara tiryakiliği olmama rağmen sağlığım konusunda hiç bir şekilde sorun çıkmadı tabi bu sorun çıkmayacağı anlamına gelmez ile birlikte düzenli spor ve sağlığıma’da bakarım düzenli kan verir akciğer ve karaciğer organlarımda hiç bir şekilde çok şükür bir sıkıntı çıkmadı ama içmemek en iyisi arkadaşlar içmeyelim.


Artık zamanı geldi diye düşünüyorum ramazan ayında ilk beş günü içmemiştim lakin arkadaş ortamı yüzünden tekrardan içer oldum nasıl oldu’da ilk beş içmedim sonra içmeye devam ettim bunu düşünmekteyim. Ne güzel beş gün içmemiştim artık yediğim yemeğin tadını alıyor daha iyi koku ve tat alma organımız daha iyi çalışıyordu bu beş gün içerisinde, şimdi ise yemeklerden önce ve sonrası aralarda yatmadan önce ve sonrası içer oldum ve giderek bu alışkanlığım artmaktaydı. Daha fazla uzatmadan emin olun kişin kafasında bitiyor yoksa sigara bıraktırma hattı yok aile hekimine gidin kesin bırakırsın diyenler oldu tabiki de yardımcı oluyorlar tecrübelerini ve bilgilerini bizimle paylaşıyorlar gidelim tabiki’de benim düşüncem kişi kafasında bitirmediği sürece sigara bırakma fikri sadece elindeki son sigara bitiyor ve sonra yeni alınan sigara paketi ile devam ediyor. Geriye dönüp baktığımda tam tamına yirmi (20) sene olmuş vay be dile kolay yirmi kusur sene lan verdiğim paraları bir kere biriktirseydim simdi deniz manzaralı evim kapıda son model arabam olurdu.:) Son olarak


Dipnot  : Arkadaşlar lütfen sigara içmeyiniz ve başlamayınız ilerde hem maddi hem manevi zararları olmaktadır. Sizlere bu yazımda son sıramı içerek yazıyorum. Herkese Günaydın dileklerimi iletmek isterim sizlerinde bu konuda fikir ve düşüncelerinizi paylaşmak isterseniz yorum atmanız yeterli olacak olup sigarayı bırakmak isteyen arkadaşlara yardımcı olacağını unutmayınız. Soru; Sigarayı kesin olarak bırakmak istiyorum yardım edin HELP !!!

Not: 2016 Yılında sigarayı bıraktım. İçmiyorum Artık!!